Współpraca z rodzicami

Nasze przedszkole dla prawidłowego rozwoju dziecka duży nacisk kładzie na współpracę z rodzicami i środowiskiem. Współpraca z rodzicami pozwala na ujednolicenie systemu opiekuńczo – wychowawczo-dydaktycznego. Rodzice mają możliwość współdecydowania o sprawach przedszkola oraz różnorodnych działań na rzecz dzieci, natomiast współpraca ze środowiskiem pozwala dziecku poznać, obserwować, przeżywać i doświadczać otaczający świat.

Współpraca z rodzicami opiera się na:

1. Kontaktach indywidualnych – rozmowy z nauczycielem podczas przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola;
  2. Zebraniach ogólnych i grupowych dostosowanych do potrzeb placówki i rodziców informujących o regulaminie przedszkola, prawach i obowiązkach dzieci w placówce oraz zachęcających rodziców do pełne współpracy z przedszkolem.
    Podczas tych zebrań nauczycielki w poszczególnych grupach szczegółowo przedstawiają program pracy.
  3. Spotkaniach adaptacyjnych –dla dzieci nowoprzyjętych w okresie wakacyjnym.
  4. Pedagogizacja rodziców podczas spotkań ze specjalistami (w zależności od potrzeb pedagog, psycholog, logopeda, lekarz pediatra, pielęgniarka, policjant, strażak itp.)
  5. Kącik dla rodziców, w którym znajdują się aktualne informacje o placówce
  6. Wystaw prac plastyczno-technicznych wykonanych wspólnie z dzieckiem jak również przez same dzieci pozwalające rodzicom na zapoznanie się z osiągnięciami dzieci
  7. Pomocy rodziców w przygotowaniu różnych uroczystości przedszkolnych, kącików przyrodniczych, akcjach charytatywnych
  8. Zajęcia otwarte dla rodziców odbywające się według harmonogramu ustalonego przez nauczycielkę

Współpraca ze środowiskiem obejmuje:

1. wycieczki
  2. spacery
  3. muzeum
  4. biblioteka
  5. spotkania z władzami lokalnymi (straż, nadleśnictwo, policja, pogotowie, Urząd Miasta)
  6. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
  7. Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną
  8. Stację Sanitarno-Epidemiologiczną (konkurs plastyczny „Czyste powietrze wokół nas”)
  9. Udział w konkursach
  10. Spotkania z lokalnymi zakładami pracy i punktami usługowymi (fryzjer, szewc, sklepy, itp.)
  11. Cykliczne wyjścia do Szkoły Muzycznej
  12. Zajęcia w Ośrodku Sportu i Rekreacji
  13. Udział w imprezach organizowanych przez SAPIK

DZIECI, NAUCZYCIELE I DYREKCJA